Komody i szafki - potrzebne czy nie?

Aranżacja wnętrz to bardzo trudne zadanie zwłaszcza, że obecnie odchodzi się już od tradycyjnych modeli stylizowania pomieszczeń. Coraz modniejsze stają się natomiast tak zwane puste przestrzenie, szczególnie w kontekście salonu. Zostawiamy sobie wiele miejsca to poruszania się, co wzmaga poczucie naszej wolności, jednak warto zastanowić się, czy komody i szafki w dalszym ciągu nie są nam potrzebne?

Gdzie trzymać rzeczy?

Komody i szafki, takie jak np. https://9design.pl/pol_m_Meble-_SALON_Komody-i-szafki-2796.html mają dwojakie funkcje – z jednej strony mogą stanowić one piękną ozdobę salonu, lecz w głównej mierze służą one przecież przechowywaniu naszych rzeczy osobistych. W dzisiejszych czasach króluje co prawda minimalizm, jednak w dalszym ciągu mamy mnóstwo różnego rodzaju ubrań, butów, biżuterii czy bibelotów. To wszystko sprawia, że zakup komody i szafek staje się nieodzowny, gdyż w innym przypadku trzeba znaleźć miejsce, w którym będziemy trzymać wszystkie nasze rzeczy. Warto mieć na uwadze, że komoda, a także szafka bądź też szafki wcale nie muszą zabierać nam całej przestrzeni w salonie. Obecnie możemy zdecydować się na mniejszych wymiarów meble, które dzięki odpowiedniej głębokości będą w stanie pomieścić całkiem sporo różnego rodzaju rzeczy. Delikatnie umeblowany salon, szczególnie w przypadku większego metrażu, pozwoli zachować wiele wolnej przestrzeni dla siebie.

Zmiana miejsca

Jest jeszcze inne rozwiązanie problemu nagromadzonych rzeczy, których w przypadku braku komody i szafek zwyczajnie nie ma gdzie trzymać. Można przecież, równie dobrze, przenieść komody i szafki do sypialni bądź pokoju dziecięcego. Pozwoli to zachować cenną przestrzeń w salonie, dzięki czemu będziemy mogli dostosować jego aranżację do najnowszych trendów. Niemniej jednak w takim wypadku należy pamiętać o tym, by dobrać rozmiar szafek w taki sposób, aby były one w stanie pomieścić wszelkie rzeczy osób mieszkających w danych pomieszczeniach. Salon jest bowiem niejako przestrzenią wspólną, do której zawsze możemy wejść. Inaczej natomiast jest w przypadku sypialni czy pokoju dziecięcego, gdzie dostęp mają głównie osoby zamieszkujące te pomieszczenia. Trudno więc trzymać własne rzeczy, a w szczególności ubrania, w pokoju dzieci, bez względu na to, ile mają lat. Zakup komód i szafek warto zostawić sobie na koniec procesu aranżacji wnętrz, tak aby pasowały one do całości wystroju. Niemniej jednak podczas wykończenia pomieszczeń należy pamiętać, aby zostawić dla nich nieco miejsca w pomieszczeniach sypialnianych. Dzięki temu będziemy mogli poszczycić się pięknym, przestronnym salonem.