Co zapewnią duże płytki w aranżacji wnętrza?

Każde wnętrze ma swoje wady i zalety, które trzeba brać pod uwagę przy jego aranżacji. Duże wnętrza są przestronne i pozwalają wykorzystać dużą przestrzeń użytkową do umieszczenia mebli czy sprzętu. Jednak ciekawe wypełnienie takiej przestrzeni wcale nie musi być łatwe. Tym bardziej że konieczne jest zachowanie spójności stylistycznej. Ułatwieniem może być wykorzystanie motywu przewodniego. Zapewnić mogą go wykorzystane na podłogach i ścianach, duże płytki Cerrad.

Gdzie można zastosować płytki o dużych rozmiarach?

Z reguły materiały wykończeniowe o większych wymiarach pod względem wizualnym doskonale sprawdzają się w dużych pomieszczeniach. Pozwalają one stworzyć jednolitą powierzchnię, która w ten sposób zachowa spójność kolorystyczną. Takie same wyroby można ułożyć zarówno na ścianach, jak i też na podłogach. Jeśli chce się stworzyć wnętrze, w którym będą wyróżniały się konkretne meble czy dekoracje, wówczas ujednolicenie stosowanych materiałów wykończeniowych bywa dobrym rozwiązaniem. Położenie jednego modelu płytek Cerrad na całej powierzchni salonu czy kuchni jest w stanie sprawdzić się szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. Będzie to idealnym rozwiązaniem w minimalistycznych wnętrzach o mniejszej powierzchni użytkowej. Pokutuje wprawdzie przekonanie, że duże płytki nie nadają się do małych pokojów, ale jest ono błędne. Odpowiednio wykorzystane są w stanie zredukować wiele wad takich pomieszczeń. Oczywiście dla uzyskania takich efektów niezbędne jest stworzenie takich projektów wystroju wnętrza, które potrafi właściwie wykorzystać duże płytki Cerrad.

Co wizualnie zapewnią większe formaty płytek?

W małych pokojach problemem bywa przestronność wnętrza. Niewłaściwie zaplanowana przestrzeń może być klaustrofobiczna. Takie pomieszczenie nie sprzyja wypoczynkowi. Jest również wizualnie męcząca. Decydując się na duże płytki Cerrad, można uzyskać możliwość optycznego powiększenia wnętrza.

Dla uzyskania takiego efektu trzeba decydować się na wyroby:

  • o jasnych barwach,
  • z błyszczącą powierzchnią,
  • o jednolitej fakturze.

 

Płytki odbijające światło można wykorzystać na całej powierzchni ścian łazienki, czy kuchni. Jednak jasne płytki można łączyć również z lustrami. Pozwala to uzyskać dodatkowe efekty powiększające wizualnie wnętrze. Wówczas płytki Cerradu można umieścić jedynie w wybranych miejscach. W łazience może to być w okolicach umywalki czy wokół i pod kabiną prysznicową. W kuchni można je umieścić w okolicach blatu czy kuchenki. W ten sposób można wykorzystać również inne walory płytek jak odporność na wodę, zarysowania czy pęknięcia.